Seiklejate Vennaskond on noorteorganisatsioon, mis loodi mitteformaalsel kujul juba aastal 2003, praeguseks on tegu MTÜ-ga. Aastatel 2004-2015 oleme korraldanud üheksa noortevahetust ja kaheksa koolitust Eestis ja viinud läbi mitmeid kohalikke üritusi. Oleme üks Eesti suurimaid saatvaid organisatsioone, saates aastas sadu noori ja noortega töötavaid inimesi noortevahetustesse ja koolitustele. Samuti oleme saatev organisatsioon EVS vabatahtlikele, meil on projekte nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas.

19 november 2013

Kandideeri EVS vabatahtlikuks Indoneesiasse, Bali saarele!

Projekti kirjeldus:


European Voluntary Service project "Voices of Creativity - From Youth to Youth" will send a total of 12 volunteers from Estonia, Turkey and Spain to volunteer in youth work in Indonesia, Nepal or Mozambique. The Service will last for 6 months and volunteers will work with children and young people with fewer opportunities. They will work in orphanages and youth centers to encourage young people to express themselves through art, and by doing that - gain confidence on themselves. Volunteers will encourage the young to be active in their local society and to create opportunities for themselves and for the people around them. Volunteers will aim to use non-formal methods to develop the youth in orphanages and schools as in Indonesia, Nepal and Mozambique the main education system is based on formal education. This will bring a new dimension to children’s development and enables them to talk about globally important topics and offers youth a chance for personal and social development. Volunteers will arrange various non-formal workshops and activities in the youth centers and organize events with children outside the orphanages/youth centers as well. Volunteers will learn how to develop themselves personally, how to work with children and youth from culturally different background, learn new language, acquire skills to hold non-formal workshops and live and work in an unknown environment with different customs and traditions from their home country.


Hetkel otsime ühte vabatahtlikku vanuses 18-30 vabatahtliku teenistuse projekti, mis toimub Indoneesias 01.02 - 31.07.2014. Eelisjärjekorras ootame kandideerima töötuid noori, majadusraskustes noori, väikelinna või maapiirkonna noori või noori, kes kuuluvad mingisse vähemusgruppi või kellel on teisi takistusi. Kindlasti tuleks need ka enda motivatsioonikirjas välja tuua. Kindlasti võtame arvesse ka kandideerijate motivatsiooni ja valmidust panustada töösse laste ja noortega kuue kuulise vabatahtliku teenistuse projekti vältel.

Vabatahtlik töötab koos kahe noorega Hispaaniast ja ühe noorega Türgist ühises projektis Indoneesia noorteorganisatsiooni juures. Vabatahtlikele on tasuta majutus, ning igakuine toiduraha. Samuti kaetakse 90 % vabatahtliku reisikuludest Eestist Indoneesiasse ja tagasi. Töö on vabatahtlik, seega palka ei saa, kuid igakuiselt saab vabatahtlik taskuraha, mis on 50 € kuus. Enne minekut tuleb vabatahtlikul osaleda Eestis toimuvatel koolitustel, mis aitavad ette valmistuda vabatahtlikuks teenistuseks.

Lisaküsimused palun postitada siia kommentaaridena ja vastame samamoodi kommentaaridega, et ka teised huvilised neid näeksid - äkki neil on samad küsimused.

Kandideerimiseks saada oma motivatsioonikiri ja CV aadressile seiklejate.vennaskond@gmail.com  esimeseks detsembriks (kaasa arvatud).  Projekti teemaks on loovus - seega palun kasuta ka oma loovust motivatsioonkirja koostamisel! :)

12 kommentaari:

 1. Tere!

  Väga huvitav projektipakkumine!
  Kas motivatsioonikiri ja CV peavad olema inglise keelsed või võib saata ka eesti keelsed?


  Tagasisidet ootama jäädes ja heade soovidega,
  Kadi

  VastaKustuta
 2. Tere,

  Ma olen väga sellest projektist huvitatud. Kuna ma ise õpin hetkel muusikateraapiat, tunnen et see projekt oleks väga heaks väljakutseks.
  Küsimus on mul aga selline, et ma olen varem juba EVS-i teinud, nimelt Itaalias. Kas mul on kuidagi võimalik selles projektiks kandideerida? Ma oleksin tõesti väga õnnelik, kui see oleks kuidagi võimalik.


  Parimat,
  Kelli

  VastaKustuta
 3. Kadi - CV ja motivatsioonikiri peaksid olema inglise keelsed, sest nendega soovib tutvuda ka Indoneesia organisatsioon, ja nemad eesti keelt ei oska.

  Kelli - kui oled olnud EVS projektis, mis kestis kauem kui 2 kuud, siis kahjuks enam osaleda ei saa, sest programmi reeglite kohaselt ei ole 2 korda pikaajalises projektis osalemine lubatud.

  VastaKustuta
 4. Tere, projekti korraldajad!

  Kas olete kindlad, et ühelgi juhul ei saa teist korda pikaajalisest projektist osa võtta? Sest ma olin 2010 suvel EVSi 2-kuulises projektis (mida loetakse juba pikaajaliseks) ja projektijärgsel koolitusel sain tollase Euroopa Noored juhi käest teada, et kuna minu projekt oli mõeldud vähemate võimalustega noortele, siis on mul võimalik ka teist korda pikaajalisest teenistusest osa võtta, kuid teise projekti pikkus ei tohi mul ületada 10 kuud, sest kokku ei tohi need olla pikemad kui aasta. Seega äkki on ka praegu selline võimalus olemas? Ja kuna käesolev projekt tundub olevat samuti vähemate võimalustega noortele mõeldud, siis äkki on kuidagi võimalus kandideerida neil, kes on juba osa võtnud pikaajalisest vabatahtliku teenistusest, juhul kui nende projekt polnud pikem kui kuus kuud? Ma ise küll ei plaani lähitulevikus ühestki EVSist osa võtta, kuid kirjutan seetõttu, et ei taha, et keegi äkki info puudusel sellest konkreetsest vahvast võimalusest ilma jääb :)

  Parimate soovidega
  Lilian

  VastaKustuta
 5. Kas üle 30-aastastel pole mingit võimalust enam?

  VastaKustuta
 6. Lillu - 2 nädalat kuni 2 kuud on lühiajaline vabatahtlik teenistus, seega peale selle läbimist on võimalik kandideerida ka pikaajalistesse projektidesse (seega tõepoolsest, kui on tehtud kahe kuine lühiajaline projekt, saab minna vabatahtlikuks veel kuni 10ks kuuks). Kui aga on juba osaletud näiteks 3 kuuses projektis, siis enam ei saa, sest 3 kuud on juba pikaajaline projekt.

  Vanuse osas - vanuselised piirangud programmile on seadnud Euroopa Liit, kes antud projekti rahastab. Seega kahjuks sellest projektist saavad osa võtta ainult noored vanuses 18-30.

  VastaKustuta
 7. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 8. Tere!

  Mul on veel üks küsimus. Nimelt, mis ajal selgub võimalik projekti saaja? Kuidas otsustamise protsess välja näeb? Millal otsus langetatakse?


  Tagasisidet ootama jäädes ja heade soovidega,
  Kadi

  VastaKustuta
 9. Tere,
  otsuse langetamise kiirus sõltub ka kandideerijate arvust ning igaks juhuks tuleks kandideerijatel olla valmis ka kohtumiseks või skype intervjuuks. Igal juhul selgub otsus 10.ndaks detsembriks.

  Otsustamise aluseks on eelkõige osalejate motivatsioon, nende taust ning see, kui palju on nad huvitatud projekti teemast ja loovuse valdkonnast üldiselt.

  VastaKustuta