Seiklejate Vennaskond on noorteorganisatsioon, mis loodi mitteformaalsel kujul juba aastal 2003, praeguseks on tegu MTÜ-ga. Aastatel 2004-2015 oleme korraldanud üheksa noortevahetust ja kaheksa koolitust Eestis ja viinud läbi mitmeid kohalikke üritusi. Oleme üks Eesti suurimaid saatvaid organisatsioone, saates aastas sadu noori ja noortega töötavaid inimesi noortevahetustesse ja koolitustele. Samuti oleme saatev organisatsioon EVS vabatahtlikele, meil on projekte nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas.

06 aprill 2014

Noortevahetus Musta mere ääres lühifilmide tegemisest

19.-29. aprill 2014 toimub Odessas, Ukrainas noortevahetus, mille teemaks on kultuuride vaheline õpe läbi tiimitöö,  tehakse üheskoos lühifilme. Eestist on oodatud osalema noored vanuses 16-25 (4 kohta) + grupijuht vanusepiiranguta. Lisaks Eesti noortele on kohal ka noored Armeeniast, Aserbaidžaanist, Bulgaariast, Horvaatiast, Moldovast, Sloveeniast, Türgist, Rumeeniast ja Ukrainast. Noortevahetusel osalemine on tasuta (majutus, toit, kohapealsed tegevused), ise tuleb alguses osta lennupiletid, millest 70 % saab tagasi. Piletid Odessasse maksavad ca 300 €, seega omakulu on umbes 90 €. Kui veidi kombineerida, saab ka sipa odavamalt. Ukrainasse reisimiseks on vajalik pass ja alla 18-aastastel vanema kirjalik nõusolek. Kandideerimiseks täida ära ANKEET.

Hetke seisuga (08.04) on veel kaks vaba kohta!


Veel projektist:

The Youth Exchange My life - My story is designed for multicultural learning through team-work. During the 10 days of the exchange, participants would have few practical lessons of creating and coining a short movie script, planning the scenes on paper, filming the designed scenes and the final editing of filmed material. However, that would only be the technical part of the youth exchange. The project team would encourage participants to come up with the ideas for filming – the theme of a movie is more valuable that the expensive equipment- as the rules of the film stands for. The project aim is: By designing and filming short films about this theme, participants would not only raise their awareness of the existence of these people and their every day lives but raise the awareness of government officials and EU official of the existence and lives of these groups living in our societies and the need for respecting and giving them their human rights. The project would take place in Odessa, Ukraine with 50 participants from Armenia, Ukraine, Azerbaijan, Bulgaria, Estonia, Croatia, Moldova, Slovenia, Turkey and Romania.

7 kommentaari:

 1. Tere,

  kas on ka mingi võimalus, et makstakse ennem ise reis välja ja mina siis maksan selle 90 EUR? See raha oleks nagu olemas, aga täit summat kohe kindlasti mitte, liiga järsku tuli see pakkumine (st. et juba pm. 2 nädala pärast minek).

  Parimat.

  VastaKustuta
 2. Tere, seda kahjuks ei oska hetkel veel öelda, sellise erandi võivad teinekord teha korraldajad, kui nendega ekstra läbi rääkida. Seda on mõtekas teha see hetk, kui osalejaid on selgunud, ja siis saab nendega täpselt juba ühendust võtta.
  Tooksin ka välja teise variandi, kui on üldse soov raha kokku hoida, on ka odavamaid võimalusi kohapeale saada. Näiteks www.ecolines.net - buss Tallinn(Tartu) - Vilnius ca 40 € edasi-tagasi. Vilnius - Kiev edasitagasi on praegu saadaval 73 €-ga http://www.skyscanner.net/transport/flights/vno/kiev/140419/140429/airfares-from-vilnius-to-kiev-in-april-2014.html?rtn=1 ning Kiev - Odessa edasi-tagasi on ca 20-30 € bussiga. Seega kokku kulu umbes 130-140 €... omakulu üldse ainult 40 €. Veidi bussisõitu... aga kokkuhoid on väga suur :)

  VastaKustuta
 3. Oleks siis nn. reisikaaslane ka mul (kes samuti plaanib minna) oleks täitsa mõeldav. Arvan, et üksinda minek läheks minusugusel kanapeal riskantseks (jään bussist maha, ei tea kuhu minna, ei saa aru jne) :D. AGa kui kandideerin ja läbi mingi ime valituks osutun, ning oleks keegi veel kes tahab bussitrippi teha, aidatakse ka alguses mul neid pileteid osta (minu raha eest muidugi)? Ses suhtes, nagu et kus ja mis aadressilt ma need piletid välja ostma pean, saan aru, et jah Ecolinesiga ja skyscanner, aga mis aegadega sõidud jne, et saaks kõik ajaliselt klappima.
  Praegu tuleb välja, et tegelikult bussitripp asukohale on palju huvitavam ja odavam, aga samas ka raskem ja rohkem asjaajamisi, kui läheks lihtsalt lennukiga.

  VastaKustuta
 4. Kindlasti saame aidata selle korraldusliku poolega, selle pärast ei pea muretsema... ja ma kujutan ette et võib ju täiesti ka teisi olla, kes tahaks veidi seigelda bussiga :)

  VastaKustuta
 5. Eem.. kuna ma tähele ei pannud seda nn kandideerimise lõpptähtaega (ei osanud arvatagi, et samal päev, millal projekt välja kuulutatakse, on ka ainus kandideerimispäev), oleks veel võimalik 07.04 ankeet saata?

  VastaKustuta
 6. Osalejad valiti välja kohe kandideerimise tähtaja lõppes, seega hetke seisuga ei ole enam kohti. Samas on vaba koht samal ajal samas kohas toimuvas sotsiaalmeedia teemalises koolituses.

  VastaKustuta
 7. Hea uudis, just vabanes üks koht! Kes kiirustab, saab minna :)

  VastaKustuta