Seiklejate Vennaskond on noorteorganisatsioon, mis loodi mitteformaalsel kujul juba aastal 2003, praeguseks on tegu MTÜ-ga. Aastatel 2004-2015 oleme korraldanud üheksa noortevahetust ja kaheksa koolitust Eestis ja viinud läbi mitmeid kohalikke üritusi. Oleme üks Eesti suurimaid saatvaid organisatsioone, saates aastas sadu noori ja noortega töötavaid inimesi noortevahetustesse ja koolitustele. Samuti oleme saatev organisatsioon EVS vabatahtlikele, meil on projekte nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas.

01 detsember 2013

EVS vabatahtlikuks Aafrikasse Mosambiiki!

Projekti kirjeldus:


European Voluntary Service project "Voices of Creativity - From Youth to Youth" will send a total of 12 volunteers from Estonia, Turkey and Spain to volunteer in youth work in Indonesia, Nepal or Mozambique. The Service will last for 6 months and volunteers will work with children and young people with fewer opportunities. They will work in orphanages and youth centers to encourage young people to express themselves through art, and by doing that - gain confidence on themselves. Volunteers will encourage the young to be active in their local society and to create opportunities for themselves and for the people around them. Volunteers will aim to use non-formal methods to develop the youth in orphanages and schools as in Indonesia, Nepal and Mozambique the main education system is based on formal education. This will bring a new dimension to children’s development and enables them to talk about globally important topics and offers youth a chance for personal and social development. Volunteers will arrange various non-formal workshops and activities in the youth centers and organize events with children outside the orphanages/youth centers as well. Volunteers will learn how to develop themselves personally, how to work with children and youth from culturally different background, learn new language, acquire skills to hold non-formal workshops and live and work in an unknown environment with different customs and traditions from their home country.


Maputo, Mosambiik
Hetkel otsime ühte vabatahtlikku vanuses 18-30 vabatahtliku teenistuse projekti, mis toimub Maputos, Mosambiigis 01.02 - 31.07.2014. Eelisjärjekorras ootame kandideerima töötuid noori, majadusraskustes noori, väikelinna või maapiirkonna noori või noori, kes kuuluvad mingisse vähemusgruppi või kellel on teisi takistusi. Kindlasti tuleks need ka enda motivatsioonikirjas välja tuua. Kindlasti võtame arvesse ka kandideerijate motivatsiooni ja valmidust panustada töösse laste ja noortega kuue kuulise vabatahtliku teenistuse projekti vältel.
Vabatahtlik töötab koos ühe noorega Hispaaniast, ühe noorega Eestist ja ühe noorega Türgist ühises projektis Mosambiigi noorteorganisatsiooni juures. Vabatahtlikele on tasuta majutus ning toit, elatakse kohalikus peres. Kaetakse 90 % vabatahtliku reisikuludest Eestist Mosambiiki ja tagasi. Töö on vabatahtlik, seega palka ei saa, kuid igakuiselt saab vabatahtlik taskuraha, mis on 60 € kuus. Enne minekut tuleb vabatahtlikul osaleda Eestis toimuvatel koolitustel, mis aitavad ette valmistuda vabatahtlikuks teenistuseks.

Kandideerima on oodatud ainult need noored, kes varasemalt pikaajalises (rohkem kui 2 kuud) EVS projektis osalenud ei ole. EVSi (Euroopa vabatahtlikku teenistust) on võimalik teha ainult 1 kord elus).

Lisaküsimused palun postitada siia kommentaaridena ja vastame samamoodi kommentaaridega, et ka teised huvilised neid näeksid - äkki neil on samad küsimused.
Kandideerimiseks saada oma motivatsioonikiri ja CV aadressile evs.seiklejad@gmail.com  7. detsembriks (kaasa arvatud). CV faili nimi peaks olema kujul "eesnimi + perekonnanimi + CV" ning motivatsioonikirja faili nimi "eesnimi + perekonnanimi + MOT". Projekti teemaks on loovus - seega palun kasuta ka oma loovust motivatsioonkirja koostamisel.. see ei pea oleme tingimata wordi fail ! :)

8 kommentaari:

 1. Seadusega on keelatud avaldada töökuutus, kus on välja toodud eelistused kandideerijate suhtes.

  VastaKustuta
 2. See ei ole siiski töökuulutus, vaid võimalus osaleda rahvusvahelises projektis, mille kaudu on võimalik omandada kogemust. Reeglid on seadnud ette Euroopa Liit, kelle poolt antud programm rahastatav on :)

  VastaKustuta
 3. Kui suur on umbes ise tasutav summa (10%) ja millal selle maksma peab? (Enne/pärast teenistust?)

  VastaKustuta
 4. Tere, see summa jääb olenevalt lennupiletite hinnast 60-100 € vahele (näiteks oleneb, kas lennata Tallinnast, või minna laevaga Rootsi ja lennata sealt). Ise saab piletite hindu uurida näiteks www.skyscanner.net. Üldjuhul tuleb summa tasuda siis kui toimub piletite ost, kuid see sõltub ka konkreetsest olukorrast ning läbirääkimisest vabatahtliku ja organisatsiooni vahel (erandid on ka võimalikud).

  VastaKustuta
 5. Millal ja kus toimuvad kursused?

  VastaKustuta
 6. Tere,

  kas mõtled ettevalmistust projektiks? Enne minekut toimub detsembris personaalne kokkusaamine Seiklejate Vennaskonna esindajaga (võimalusel Tartus või Tallinnas), ning jaanuaris ca 2-päevane ettevalmistav koolitus (samuti Seiklejate Vennaskonna poolt, koos teiste vabatahtlikega, koht on veel täpsustamisel olenevalt sellest, kust on kõige rohkem vabatahtlikke pärit), ning loodetavasti toimub ka 2-päevane Euroopa Noored Eesti büroo poolt pakutav koolitus (tavaliselt Tallinna kandis), kuid selle kuupäevad pole veel teada.

  Kohapeal toimub saabumisjärgne koolitus ja keelekursused (Mosambiigi ametlik keel on Portugali keel).

  VastaKustuta
 7. Tere!

  Kahjuks nägin pakkumist alles praegu. Kas osaleja on juba olemas?

  VastaKustuta
 8. jah, olemas. Kandideerimise tähtaeg oli 7.12.

  VastaKustuta