Seiklejate Vennaskond on noorteorganisatsioon, mis loodi mitteformaalsel kujul juba aastal 2003, praeguseks on tegu MTÜ-ga. Aastatel 2004-2015 oleme korraldanud üheksa noortevahetust ja kaheksa koolitust Eestis ja viinud läbi mitmeid kohalikke üritusi. Oleme üks Eesti suurimaid saatvaid organisatsioone, saates aastas sadu noori ja noortega töötavaid inimesi noortevahetustesse ja koolitustele. Samuti oleme saatev organisatsioon EVS vabatahtlikele, meil on projekte nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas.

18 aprill 2012

Osale rahvusvahelisel partnerlusseminaril Valgamaal!25.-30. mai toimub Otepää lähistel rahvusvaheline partnerlusseminar, mille eesmärgiks on leida partnereid rahvusvaheliseks koostööks ning algatada uusi ettevõtmisi programmi Euroopa Noored raames keskendudes noortevahetustele. Osalema on oodatud Eesti väikelinnade ja maapiirkondade noortega töötavad inimesed.

Partnerlusseminar Valgamaal toob kokku 12 noorsootöötajat ja noortejuhti Eestist ja 12 teistest Euroopa riikidest (Portugalist, Iirimaalt, Šveitsist, Rumeeniast, Küproselt, Maltalt, Hollandist, Slovakkiast, Norrast ja Horvaatiast). Osalemine seminaril on tasuta, majutuse, toidu ja koolitusega seotud kulud on kaetud programmi Euroopa Noored poolt, samuti 70 % transpordikuludest.

Partnerlusseminari eesmärkideks on:

  • Võimaldada osalejatel luua uusi kontakte ning pikaaegseid partnerlusi luues püsiva võrgustiku Eesti osalejate ja välispartnerite vahel
  • Anda osalejatele teadmisi programmi Euroopa Noored võimalustest, keskendudes noortevahetustele ja noortevahetuste kvaliteedile (sh. Noortepassi rakendamine noortevahetuses)
  • Toetada uute projektiideede (eelkõige noortevahetuste) arengut, nende ettevalmistust ning tugevat partnerlussidemete teket osalejate vahel nii partnerlusseminari ajal kui peale seda.
  • Arendada koostööd Eesti maapiirkondade ja väikelinna noorte, noorteorganisatsioonide ja noortega töötavate inimeste ja välisriikide sarnaste piirkondade noorte, noorteorganisatsioonide ja noortega töötavate inimeste vahel.
  • Soodustada noorte tööhõive ja ettevõtlikkusega seotud rahvusvaheliste projektide arengut.

 Osalejate profiil:

-          Maapiirkondade ja väikelinnade noortega töötavad inimesed (noorsootöötajad, noortejuhid), kes on:

o   kindla sooviga leida välispartnereid rahvusvaheliseks koostööks
o   ilma rahvusvahelise noorsootöö kogemuseta või vähese kogemusega
o   konkreetse sooviga korraldada ettevõtmisi programmi Euroopa Noored raames, eelkõige noortevahetusi
o   vähemalt 18 a. vanad
o   võimelised töötama inglise keeles

Lisaks partnerlusseminarile toimub 2-3 nädalat hiljem ka analüüsikohtumine Eesti osalejatele, kus nõustatakse osalejate projektiideid ning jagatakse teiste osalejatega kogemusi ja ideid.

Osalemiseks tuleb ära täita ankeet: https://docs.google.com/open?id=0B_Z8714EpcR0dFpmN0M1OHMtRkk ning saata see hiljemalt 7.05.2012 (kuupäev ainult Eesti osalejatele) aadressile Seiklejate.Vennaskond@gmail.com